AVM REKLAMLARI

AVM’ler günümüzde küçük ve büyük tüm şehirlerde insanların en çok ziyaret ettiği ve uzun zaman geçirdiği yerlerin başında geliyor. Sosyolojik ve ekonomik olarak her sınıftan insanın kesişim noktası olan AVM’ler markalar için büyük bir vitrin niteliğinde. Yalnızca AVM içerisinde mağazası olan markalar için değil. İçerisinde barındırdığı çok sayıda reklam alanı sayesinde, firmalar alışverişe hazır insanlara kendilerini sunma şansı yakalıyor.

Günümüzün acımasız rekabet koşulları altında markalar rakiplerini geride bırakmak için her türlü tanıtım imkânını değerlendirmek zorundadırlar. Gelen müşteri kitlesinin çeşitliliği ve alışverişe hazır olmaları açısından AVM reklamları son derece değerli bir tanıtım alanı olarak öne çıkıyor. Ayrıca doğası gereği AVM’lerde yer alan markalar kendi alanlarının en büyük temsilcileri olduğu için, AVM içerisinde reklamı yayınlanan bir firma, doğal olarak tüketicilerin bilinç altında diğer markalarla eş değer, prestijli bir yer ediniyorlar.

AVM reklam alanları nelerdir ?

AVM reklam alanları günümüzde 3 kategoriye ayrılmaktadır. Marka veya firmalar bu alanlar üzerinden kendilerine uygun olanı seçerek potansiyel müşterileri ile bağ kurmaya çalışırlar. Bu kategoriler;

  • Statik Reklam Mecraları: AVM’de yer alan ancak dijital gösterimleri bulunmayan sabit reklam mecralarıdır. Bunlar; duvar pano, billboard, CLP raket, lightbox, megalight, giantboard ve megaboardlardır.
  • Dijital Reklam Mecraları: Dijital reklam içeriklerin gösterilebildiği, interaktif uygulamaların olduğu mecradır. Bunlar ise; LED ekran ile movieled’dir.
  • Özel Uygulamalar: AVM’lerde özel alanlarda bulunan reklam mecralarıdır. Bunlar ise; yürüyen merdiven, duvar cam giydirme, döner kapı, fotoselli kapı, vitrin, asansör kapı ve x-ray gibi yerlerdir.

Sahne Medya olarak medya planlaması ve araştırmasını yaparak ürün veya hizmetiniz için en verimli reklam alanının hangisi olduğunu belirliyoruz. AVM içerisinde bulunan reklam panoları aracılığıyla her türlü tanıtımınızı en etkin görsellerle gerçekleştirerek marka değerinizi, bilinirliğinizi ve ticaret hacminizi arttırmanızı sağlıyoruz.